YachtGuru.pl korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności: Regulamin.

Baza Wiedzy

Przewodniki wideo dla żeglarzy

6 najlepszych miejsc na Balearach 

Wybrane przez nas 6 miejsc na Balearach, które warto odwiedzić pływając jachtem w tym rejonie: 1. Katedra la Seu w Palma de Mallorca wspaniale się prezentuje z zewnątrz jak również w środku. Góruje nad miastem w dzień i w nocy. 2. Park krajobrazowy na wyspie Cabrera gdzie można zacumować jacht w zatoce, popływać w lazurowej, pełnej ryb wodzie lub wędrować szlakami widokowymi po wyspie. 3. Zatoka Sa Calobra leżąca u stóp 8-kilometrowego wąwozu Torrent de Pareis. 4. Skalista wysepka Es Vedra, z której syreny kusiły Odyseusza swym śpiewem. 5. Espalmador z pięknymi piaszczystymi plażami oraz turkusową wodą, gdzie można dotrzeć tylko jachtem lub łodzią. 6. Ibiza nocą - Ibiza słynie z bogatego życia nocnego i ze znanych na całym świecie klubów, gdzie zabawa trwa do rana. Wynajmij jacht i odkryj jeszcze więcej wspaniałych miejsc na Balearach!


10 porad dla żeglujących po Karaibach 

Praktyczne porady dla osób, które chcą spędzić wakacje czarterując jacht na Karaibach: 1. Na Karaibach są świetne warunki pogodowe do żeglowania. Temperatura powietrza 30-35°c i stałe wiatry 5-6 B 2. Sezon huraganowy trwa od czerwca do końca października 3. Fale oceaniczne mogą powodować duży rozkołys jachtu 4. Katamaran lepiej sprawdzi się na postojach na kotwicy 5. Martynika jest dobrym punktem startu z uwagi na połączenia lotnicze 6. Prawie każda wyspa to inny kraj, więc pamiętaj o odprawie 7. Na Karaibach obowiązuje odwrotny niż w Europie system Iala (zielona boja po lewej, czerwona po prawej przy wejściu) 8. Ze względu na skały i rafy koralowe odradzamy żeglugę w nocy 9. Planując trasę uwzględnij dostęp do słodkiej wody 10. Nie do końca ufaj mapom elektronicznym... Bonus: szanuj wspaniałą przyrodę Karaibów Do zobaczenia na Karaibach!


10 wskazówek dla osób żeglujących w Chorwacji 

Praktyczne porady dla osób, które chcą spędzić wakacje czarterując jacht w Chorwacji. Wskazówki dla tych, którzy czarterują jachty w Chorwacji i chcą pływać bezpiecznie. PORADA 1: Nie wypływaj, gdy w prognozie jest wiatr Bora, jego podmuchy mogą mieć siłę nawet do 10B. PORADA 2: Aby żeglować Chorwacji, musisz mieć uprawnienia radiooperatora VHF. PORADA 3: Rozważ zakup ubezpieczenia kaucji, aby uniknąć jej straty w całości w razie szkód. PORADA 4: Wpływając do mariny czerwoną boję zostaw po lewej, a zieloną po prawej stronie jachtu. PORADA 5: Zdecydowana większość jachtów ma zakaz przepływania pod mostem Zdrelac. PORADA 6: Prognozę pogody, w tym siłę wiatru możesz sprawdzić na: meteo.hr. PORADA 7: Na większości jachtów masz Internet WiFi (płatny lub bezpłatny). PORADA 8: Snurkowanie w Chorwacji nie wymaga dodatkowego zezwolenia, natomiast nurkowanie wymaga wykupienia dodatkowej licencji (ok. 15 EUR) PORADA 10: Plotter GPS w kokpicie bardzo ułatwia nawigację w wąskich obszarach.


Rejs Cyklady 


Rejs Baleary 


Rejs Karaiby 


Lista artykułów w naszej żeglarskiej bazie wiedzy


Opisy akwenów