YachtGuru.pl korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności: Regulamin.

Interesująca trasa rejsu po Karaibach


Przedstawiamy poniżej naszym zdaniem bardzo ciekawą trasę rejsu na Grenadyny. Zakładamy w niej najbardziej popularny punkt startu i końca rejsu, czyli Le Marin na Martynice. Trasa zakładana jest na 2 tygodnie rejsu. Jasnym kolorem na mapie jest zaznaczony przelot w kierunku południowym, a kolorem brązowym powrót na Martynikę.
 

Dzień 1 - przejazd z lotniska Fort-de-France do portu Le Marin

Dzień 2 - przelot z Le Marin do Marigot Bay (zatoka z palmami i plażą) na wyspie Saint Lucia

Dzień 3 - przelot do Wallilabou (zatoka, w której kręcony był film "Piraci z Karaibów"). Alternatywne można też stanąć w Kingstown lub Blue Lagoon.

Dzień 4 - przelot na Bequia (pierwsza wyspa Grenadynów, możliwość zatankowania wody, paliwa, lodu, wymiany pieniędzy)

Dzień 5 - przelot na zatokę Salt Whistle Bay na wyspie Mayreau (najpiękniejsza, niezamieszkana, piaszczysta zatoka z palmami na Grenadynach)

Dzień 6 - przelot na Tobago Cays (wodny park narodowy, możliwośc pływania z żółwiami, nurkowania na rafie, bezludne wyspy)

Dzień 7 - proponujemy spędzić na Tobago Cays

Dzień 8 - przelot do Union Island do stolicy Clifton (kolorowe karaibskie miasteczko, piękna laguna, możliwość zatankowania wody, paliwa i zrobienia zakupów)

Dzień 9 - przelot na Petit Saint Vincent, po drodze krótkie postoje przy Palm Island i Mopion. PSV zachwyca bezludnymi wyspami, lazurową wodą, cała wyspa jest prywatna i jest terenem hotelu, żeglarze są tam jednak mile widziani. Jeśli mamy nadmiar czasu, można stąd przepłynąć na Petit Martinique, Carriacou. Takie wyspy jak Grenada czy Isla de Ronde są osiągalne, jednak trzeba się w międzyczasie liczyć z nocnymi przelotami.

Dzień 10 - przelot do Canouan (przyjemne molo oraz restauracja hotelowa), możliwość tankowania wody.

Dzień 11 - przelot na Mustique (wyspa sławnych ludzi, możliwość spaceru lub przejażdżki między rezydencjami)

Dzień 12 - przelot na Cumberland Bay na St Vincent (zatoka z lokalną knajpką na plaży, bardzo klimatyczną, gdzie imprezy trwają do białego rana)

Dzień 13 - przelot do Two Pitons (sławne 2 skały, możliwość odprawienai się w Soufrirere) lub Rodney Bay (olbrzymia nowoczesna marina obok miasta)

Dzień 14 - przelot do Le Marin, możliwy po drodze postój w zatoce St. Anne.

Dzień 15 - wyokrętowanie. Możliwość spędzenia ostatniego dnia na plaży - polecamy plażę Les Salines lub przejażdżki po wyspie - warto zwiedzić ogród tropikalny Jardin de Balata, Fort de France oraz podjechać w okolice wulkanu Mount Pelee