YachtGuru.pl korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności: Regulamin.

Karaiby


uploads/atrakcje/caribbean.gif

Karaiby nazywane są żeglarskim rajem - nic dziwnego - krajobrazy są tam idyllyczne - lazurowa woda, śnieżnobiałe plaże, palmy wyrastające wprost z plaży.
 
Karaiby znajdują się pod stałym wpływem pasatów. dzięki czemu wiatry są tam zawsze, dość silne, co zapewnia atrakcyjną żeglugę. Temperatury w ciągu całego roku wynoszą tam około 28-30 stopni, co oznacza, że kiedy u nas w zimie pada śnie - tam można opalać się na plaży i kąpać w ciepłej wodzie. Dodatkową atrakcją Karaibów jest na pewno miejscowa ludność, która wykształciła swoją własną "karaibską" kulturę, dzięki czemu chodzenie po miasteczkach, lokalnych imprezach i restauracyjkach jest naprawdę wycieczką w zupełnie inną rzeczywistość.

Kolejnym magnesem są rafy koralowe oraz atole, wśród których pływa się jachtem. Po rzuceniu kotwicy na kotwicowisku, można prosto z jachtu zejść i pływając ze zwykłym ABC (maska, płetwa, fajka) rozkoszować się bogactwem barw rafy koralowej, a także przyglądać się podwodnemu życiu pływając z żółwiami, płaszczkami i tysiacem kolorowych rybek.

Wszystkim, którzy w zimie będą mieli dosyć pluchy, zimna i szarości w Polsce - zapraszamy na Karaiby. To wyprawa życia, która na długo pozostaje w pamięci i kusi, by tam jeszcze wrócić.

W poniższym materiale opisujemy ciekawe miejsca do zobaczenia na południe od Martyniki - naszym zdaniem najciekawszy i najpiękniejszy region do zwiedzenia na Karaibach. Aby zobaczyć opis danego portu - należy kliknąć na wybrane miejsce na mapie.