YachtGuru.pl korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności: Regulamin.

Włochy - Jachty we Włoszech

Wybierz na mapie region, w którym szukasz jachtu, a następnie typ jachtu oraz termin czarteru:

Włochy

Włochy posiadają dla żeglarzy bardzo bogatą ofertę czarterów jachtów. Jachty wynajmować można zarówno z okolic Elby, z Sardynii, z zachodniego wybrzeża (okolice Rzymu), z Sycylii a także z okolic Genuy. Na każdym z tych obszarów znajduje się bardzo bogata oferta czarterów, a także moc atrakcji do zwiedzania. We Włoszech infrastruktura żeglarska jest bardzo dobrze rozwinięta. Są tam dobrze przygotowane mariny z prysznicami, sklepami oraz stacjami benzynowymi, a także zapleczem miejsc noclegowych w przypadku, jeśli ktoś po rejsie chce wypocząć na wybrzeżu.

Wynajmując jacht na Sycylii mamy możliwość popłynięcia na Syrakuzy, Wyspy Liparyjskie, nawet odwiedzenia Malty. Oczywiście sama Sycylia oferuje nam bardzo wiele atrakcji, najsłynniejszą jest oczywiście wulkan Etna.

Czarterując jacht z Sardynii możemy opłynąć tą piękną wyspę dookoła, możemy stąd popłynąć również na francuską Korsykę, zobaczyć Bonifacio czy odwiedzić rezerwat La Maddalena.

Płynąc na zachód z Genuy otwiera się przed nami slawne Lazurowe wybrzeże ze swoim bogactwem, pięknem i klasą, zarówno pod względem hoteli, budynków jak i portów żeglarskich.

Włochy to nie tylko piękne krajobrazy, to również wspaniała kultura, moc zabytków i przepyszna kuchnia. Turystów zachęcają do spróbowania własnych wyrobów lokalne winnice i przytulne restauracyjki.

W zestawieniu poniżej przedstawiamy charakterystyki portów we Włoszech, z których można wynajmować jachty turystyczne:

Poniżej znajdziesz listę portów, z których oferujemy wynajem jachtów: