YachtGuru.pl korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności: Regulamin.

Czarnogóra - Jachty w Czarnogórze

Wybierz na mapie region, w którym szukasz jachtu, a następnie typ jachtu oraz termin czarteru:

Czarnogóra

Czarnogóra jest dostępna dla osób turystów zaledwie od 5-6 lat, stąd i oferta czarterów jachtów jest stosunkowo młoda tutaj. Jednak uroki lokalnego krajobrazu w postaci wysokich gór schodzących prosto do morza oraz kilkukilometrowych zatok wrzynających się w ląd przyciągają żeglarzy. Najsławniejszą zatoką jest tutaj zatoka Kotorska, na końcu której znajduje się jedna z trzech głównych baz czarterowych. To Kotor. Pozostałe 2 główne bazy to Tivat oraz Bar, w każdej z tych miejscowości znajduje się marina, z której można wyczarterować jacht.

Firmy, które mają siedziby w Czarnogórze często mają młode floty jachtów, znajduje się tam też spora oferta katamaranów typu Lagoon 380, 400 czy Lagoon 440. Z Czarnogóry można często popłynąć do Chorwacji i odwiedzić np. Dubrownik. Należy oczywiście pamiętać o odprawach granicznych przy przekraczaniu granicy, bowiem Czarnogóra nie jest w Unii Europejskiej, natomiast Chorwacja od lipca 2013 roku jest już członkiem UE.

W Czarnogórze jachty czarteruje aktualnie zaledwie kilka firm, więc wybór jest zdecydowanie mniejszy niż np. w sąsiadującej Chorwacji, jednak firmy te postarały się o flotę jachtów, które powinny zaspokoić większość potrzeb żeglarzy. Można wynająć tutaj jacht i 2 i 3 kabinowy, a także większe na 9, 10 czy na 12 osób. Wśród dość popularnych tam jachtów znajdują się słynne Sun Odysseye 54 DS, przez wiele lat flagowe jachty stoczni francuskiej.

Nie wszystkim udaje znaleźć się loty do Czarnogóry, stąd dość popularny sposób dotarcia polega na doleceniu do Dubrownika i tam wynajęciu busika, który przewiezie załogę do Czarnogóry. Wiele firm czarterowych posiada już standardową taką ofertę dojazdu w swoich cennikach.

Poniżej przedstawiamy charakterystyki portów, z których można wynająć jacht w Czarnogórze:

Poniżej znajdziesz listę portów, z których oferujemy wynajem jachtów:

Bar