YachtGuru.pl korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności: Regulamin.

Chorwacja - Jachty w Chorwacji

Wybierz na mapie region, w którym szukasz jachtu, a następnie typ jachtu oraz termin czarteru:

Chorwacja

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych kierunków, jeśli chodzi o czarter jachtów. Oferuje ona żeglarzom z jednej strony mnogość wysepek i pięknych zatok, z drugiej możliwość zwiedzenia typowych i przepięknych miasteczek śródziemnomorskich. Chorwacja ma ten atut, że stosunkowo łatwy jest do niej dojazd, można w kilkanaście godzin dojechać tam zarówno autem lub autokarem rejsowym albo dolecieć lądując w Splicie lub Zadarze czy Dubrowniku. Chorwacja dla osób, które wynajmują jacht, umożliwia bardzo wygodne postoje w swoich naprawdę dobrze wyposażonych marinach. Niewielkie odległości, dobrze rozwinięta infrastruktura żeglarska zachęcają do żeglugi również rodziny z dziećmi, a rejs jachtem stanowi na pewno ciekawą alternatywę dla całych rodzin.

W Chorwacji oferta czarterów jachtów jest naprawdę bogata. Znajduje się tutaj ponad 20 portów, z których można wypożyczyć jacht, w każdym z nich jest przynajmniej kilku Armatorów obsługujących floty składające się z kilkunastu do kilkudziesięciu jachtów. Szeroka gama jachtów również zachęca do wynajmu. W przypadku jeśli jedziemy 3-4 osobową rodziną, w zupełności wystarczy nam 30-34 stopowy jacht. Częstym wariantem jest rejs w 2 rodziny. Jeśli całkowita liczba osób nie przekracza 8 osób, spokojnie zmieścimy się w 3-kabinowy jacht o wielkości mniej więcej 36-41 stóp. W przypadku wyjazdu w 2 rodziny chętnie wybieranym wariantem jest jacht wyposażony w 2 łazienki, czyli taki 39-42 stopy. Jeżeli płyniemy w 3 rodziny, należy już rozpatrywać jachty 44 stopy lub większe. W zależności od pożądanej wygody w takiej sytuacji warto tutaj zdecydować się na jacht 4 lub 5-kabinowy. Jachty 4-kabinowe też są popularne w przypadku wyjazd dla 4 par, wtedy z jednej strony można zachować dyskrecję dzięki posiadaniu własnej kabiny, z drugiej strony na wyjazdach w 4 pary na pewno można liczyć na mnogość interakcji w tzw. częściach wspólnych.

Trasy w Chorwacji warto wybierać w zależności od długości rejsu, umiejętności załogi oraz jej składu. Na pewno inaczej będziemy planować rejs z dziećmi a inaczej w przypadku grupy młodych przyjaciół, którzy są zapalonymi żeglarzami i chcą jak najwięcej czasu spędzić na żegludze. Drugim kluczowym czynnikiem jest oczywiście długość czarteru. Jeżeli wynajmujemy jacht na tydzień, to osiągalnymi trasami są trasy Zadar-Split-Zadar lub Split-Dubrownik-Split. W przypadku czarterów 2-tygodniowych nasze możliwości pływania są zdecydowanie większe. Planując jednak rejs w Chorwacji warto stosować zasadę, że w najdalszy punkt rejsu powinniśmy osiągnąć po 1/3 czasie jego trwania. To umożliwia spokojny powrót do bazy czarterowej.

W związku z tym, że kluczowym często zagadnieniem jest wyposażenie oraz opis portów, przedstawiamy poniżej najczęściej odwiedzanych portów w Chorwacji. Oto one:

Poniżej znajdziesz listę portów, z których oferujemy wynajem jachtów: