YachtGuru.pl korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności: Regulamin.

Baleary - Jachty na Balearach

Wybierz na mapie region, w którym szukasz jachtu, a następnie typ jachtu oraz termin czarteru:

Baleary

Czy na Balearach można wynajmować jachty? Oczywiście! Wiele osób dziwi się, kojarząc Majorkę jedynie z hotelami i plażami. Otóż oferta czarterów jachtów na Balearach jest bardzo szeroka, a sam region ma żeglarzom dużo do zaoferowania. Baza czarterowa rozwinęła się w miejscu, gdzie najłatwiej jest dolecieć samolotami rejsowymi, czyli w stolicy Majorki - Palmie. Znajduje się tutaj aż kilka marin żeglarskich, Alboran Marina czy La Lonja marina. W jednych portach stacjonują jachty żaglowe, w innych największe łodzie motorowe. Wszystko to tworzy ciekawy widok.

Atrakcje dla wypożyczających jachty zaczynają się już w Palmie. Wspaniałe stare miasto wraz z królującą na wzgórzu nad całym miastem katedrą to dopiero początek. Dalej płynąć można do rezerwatu na wyspie Cabrera, zobaczyć głębokie wąwozy na północy Majorki, zaszaleć w stolicy Ibizy czy powylegiwać się na piaszczystych plażach Espalmadoru.

W ciągu tygodniowego rejsu nie opłyniemy całych Balearów, ale można pokusić się na ciekawy wyskok na Ibizę, a w powrotnej drodze zahaczyć o północną lub południową cześć Majorki. Alternatywną trasą jest okrążenie Majorki, ale na to lepiej przeznaczyć 2 tygodnie. Opłynięcie wszystkich wysp to przynajmniej 4-tygodniowy rejs. Oczywiście można sobie poznanie Balearów podzielić na 2 krótsze rejsy. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

Oferta jachtów na Balearach jest bardzo szeroka. Można wynająć tam zarówno mniejsze 2-kabinowe jachty dla 4-osobowej rodziny, jak i popłynąć w 2 lub 3 rodziny biorąc odpowiednio jachty 3 lub 4 kabinowe. Dla największych grup w ofercie z Palma de Mallorca znajdują się nawet jachty 6-kabinowe. Na Balearach ciekawa jest też oferta czarterów katamaranów, od Lagoon 380 po Nautitecha 40 czy katamarany Bahia 46 w zależności od potrzeb. Na Ibizie z kolei można wyczarterować te największe z dostępnych jachty motorowe, bardzo luksusowe, których oferta można objąć również dedykowanego do ich prowadzenia sternika.

Poniżej przedstawiamy listę portów na Balearach, z których można wynajmować jachty:

Poniżej znajdziesz listę portów, z których oferujemy wynajem jachtów: